Daugelį metų kritikuotos ledinės maudynės įgauna gydytojų pripažinimą ir plečiasi visoje Lietuvoje

2022
01 26

Vieni puikuojasi nuotraukomis ledinėje eketėje, kiti tą daro visiškai ne dėl jų, dar kiti su pavydu žiūri į besimaudančius, stebisi, nesuprasdami taip besielgiančiųjų. Yra ir kritikuojančių, tačiau tai dažniausiai tie žmonės, kurie niekada nelindo į eketę. Kaip draugystė su šaltu vandeniu keičia žmonių gyvenimus ir kas vyksta ledinių maudynių metu mūsų organizme?

Šalčio baimei nugalėti prireikė kelių dešimtmečių

20 metų. Tiek laiko prireikė pajūrio žemaičiui Nerijui Stasiuliui, kad išdrįstų išsimaudyti lediniame vandenyje. O  šiandien, mirkdamas ledinėje jūroje, palangiškis jaučiasi lyg namuose. „Tikiu, kad sveikėju protu, kūnu ir dvasia bei visa tai nuoširdžia malda kasdien siunčiu kiekvienam žmogui šioje Visatoje,“ – atviravo Nerijus, – „Pačios pirmos mintys apie bandymus išsimaudyti šaltoje jūroje žiemą kildavo stebint šimtus „Lietuvos ruonių“, neriančių į jūrą per tradicines didžiąsias žiemos maudynes Palangoje. Šią mintį puoselėjau net keliasdešimt metų. Su žavesiu stebėdavau pozityvius, visuomet energija trykštančius ir besišypsančius maudynių senbuvius – Dainių Kepenį, Simoną Dailidę, Jūratę Marčiulaitienę ir kitus. Ypač sužavėjo „30-ies dienų ledinės eketės iššūkis“.

Šios pandemijos metu, į dienos šviesą iškilus neproporcingam farmacinių priemonių protegavimui visuomenėje ir visiškai jokio dėmesio neskiriant natūralaus imuniteto stiprinimui bei  mokymui kaip tai pasiekti, supratau, kad atėjo laikas išbandyti ilgus metus brandintą ketinimą – nugalėti šalčio baimę ir sąmoningai veikti gamtos apsuptyje, savo valia stiprinant natūralų imunitetą. Nenėriau į žiemos jūrą iškart stačia galva. Dešimt dienų palaipsniui bandžiau save namie po šaltu dušu. Pajutęs, kad galiu, nusprendžiau bent kartą niurktelėti į jūrą. Lapkričio pradžioje taip ir padariau. Vienos dienos planas pavirto trijų dienų iššūkiu, vėliau savaitės, tada dešimties dienų, vėliau mėnesio, kol nustojau planuotis iššūkio pabaigą ir tai tapo kasdienybės būtinybe.

Palangos ruoniai 2022

12 vasario | 08:00 – 17:00

2022 metų vasario 12 dieną tradiciškai, suvažiuoja ruoniai iš visos Lietuvos į Palangą ir neriam į ledines Baltijos bangas. Daugiau informacijos paskelbsime artėjant renginiui. Registracija

Ši žiema man ypač išskirtinė – aš tiek nesimaudžiau per visą savo gyvenimą jūroje kiek dabar, nes, kaip žinia,  retas kuris  palangiškis nueina iki jūros, nes ji tiesiog per arti.  Aš nuoširdžiai noriu, kad kuo daugiau žmonių bent namie po dušu, susidraugautų su šaltu vandeniu. Būtent dabar, kai aplink tiek daug baimių ir tiek daug brukama ne natūralių dalykų, kaip niekad yra svarbu išmokti patiems pasirūpinti savo sveikata, savo pavyzdžiu išmokyti vaikus ugdytis valią bei meilę gamtai, suvokti, kad esame jos dalis ir, kad esame apdovanoti tobulu kūnu, kuris gali visai nesirgti, jei nenuodysime savęs egoistiniais norais, pertekliumi maiste, turte, valdžioje, žiniose, jei visus ryšius su negyvąja, augaline, gyvūnine gamta ir žmonėmis padengsime meile ir mylėsime visus ir viską taip kaip save ir savo artimuosius.“