Vid Veljak (violončelė, Kroatija) ir Paulius Andersson (fortepijonas, Lietuva-Danija)

XI tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio Palangoje koncertas
Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristato pirmą kartą Lietuvoje viešintį kroatų violončelininką Vid Veljak, kuris drauge su Lietuvos publikai puikiai pažįstamu pianistu Pauliumi Andersson pakvies pasinerti į kupiną emocijų romantizmo pasaulį.
PROGRAMOJE:
M. K. Čiurlionis – Preliudai (transkripcija violončelei ir fortepijonui)
E. Grieg – Sonata violončelei ir fortepijonui
F. N. Kosenko – Sonata violončelei ir fortepijonui
VID VELJAK – žymiausias jaunosios kartos Kroatijos violončelininkas, laimėjęs daugybę konkursų, įskaitant Antonio Janigro tarptautinį konkursą Poreče ir Distant Chords Splite. Taip pat – prestižinio violončelininkų konkurso Portugalijoje Guilhermina Suggia finalininkas. Kaip solistas koncertuoja su žymiais orkestrais ir dirigentais, jo gastrolių maršrutai driekiasi po visą Europą ir Aziją.
Vid Veljak groja daug šiuolaikinės muzikos, visa eilė kompozitorių yra dedikavę jam savo kūrinius. Taip pat yra Rijekos fortepijoninio trio narys, bendradarbiauja su Synchronos Ensemble, yra vienas iš NAE kolektyvo, vienijančio puikius jaunus muzikantus, įkūrėjų.
Nuo 2019 m. kovo dirba Dubrovniko simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteriu, su šiuo orkestru Vid nuolat koncertuoja ir kaip solistas. Yra išleidęs eilę albumų, 2022 m. albumas „Resonance(s) II” laimėjo Porin diskografijos apdovanojimą (ir buvo nominuotas keturiose rimtosios muzikos kategorijose). Yra Zagrebo solistų ansamblio narys, Kroatijos nacionalinio teatro orkestro Zagrebe violončelių grupės koncertmeisteris. Aktyvią koncertinę veiklą Vid derina su pedagogine – yra Splito menų akademijos docentas.
PAULIUS ANDERSSON (Lietuva-Danija) – vienas ryškiausių jaunosios kartos pianistų.
„Paulius Andersson yra ypatingai talentingas pianistas. Be didžiulio virtuoziškumo, muzikos ir stiliaus pojūčio, Paulius pasižymi ryškia menine asmenybe ir stipria scenine įtaiga, kuri pavergia publiką“(Eugen Indjic).
Kilęs iš žinomos pianistų dinastijos, koncertinę veiklą Paulius pradėjo būdamas 5-erių metų. P. Andersson yra pelnęs penkiolikos tarptautinių konkursų apdovanojimus, dešimtyje jų – I-ąsias premijas ir Grand Prix, o tarptautiniame pianistų forume „Beszczady bez granic“ (Lenkija) buvo apdovanotas pagrindiniu prizu – Auksinio Parnaso laureato titulu.
Pianistas yra surengęs koncertus JAV, Indonezijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Olandijos, Prancūzijos, Ispanijos, Slovakijos, Gruzijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos koncertų salėse, tai pat skambinęs prestižiniuose Lietuvos (Pažaislio, Kristupo, Bistrampolio, M. K. Čiurlionio muzikos ir kt.) bei užsienio festivaliuose. 2005 m. P. Andersson atstovavo Lietuvą Japonijoje dalyvaudamas pasaulinės parodos EXPO koncertuose.
Paulius nuolat koncertuoja kaip solistas su žymiausiais Lietuvos ir Europos orkestrais: Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Čenstahova filharmonijos simfoniniu orkestru, Stalowa Wola filharmonijos simfoniniu orkestru, Lvovo Muzikos akademijos simfoniniu orkestru, Kutaisi simfoniniu orkestru, Bresto teatro simfoniniu orkestru ir kitais.
P. Andersson aktyviai propaguoja lietuvišką muziką, skatina kompozitorius kurti naujus, specialiai pianistui dedikuotus kūrinius.
Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org
***
Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.
 • Svarbi informacija:
  Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

  Durys atidaromos: ~19:30
  Renginio trukmė: ~1:00
  Pertraukos: nėra
  Renginio kalba: lietuvių
  Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
  Amžiaus cenzas: N-5
  Nuolaidos:
  - studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

  - nuolaida su Palangiškio kortele
 • Bilietai:

  https://store.bilietai.lt/public/?concert=391411&design=bilietai&lang=lit&center=1745#view=ticketsselect

Data

2023-07-08

Laikas

20:00 - 21:00

More Info

Read More

Vieta

Palangos kurhauzo salė
Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.