Prancūzijos nacionalinė šventė – būkime kartu!

Prancūzų kultūros pliūpsnis – vėl Palangoje

Palangoje jau daugiau nei dešimtmetį minima Prancūzijos nacionalinė šventė. Šįmet ji vyks liepos 14 d. 17.30 val. restorano OLDMAN parke (Jūratės g. 2 A), Rąžės upelio ir jūros papėdėje. Šventė rengiama Palangos frankofonų klubo PONTAS iniciatyva kartu su Prancūzų institutu ir Palangos miesto savivaldybe. Laukiami visi, besidomintys prancūzų kultūra ar norintys su ja susipažinti bei tiesiog – atsikvėpti. Renginį iš dalies finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Prancūzų institutas Lietuvoje.

 

Ryšys su Prancūzija

Klubo PONTAS atstovai parengė intriguojančią šventės programą, kurioje atskleidžiamas Prancūzijos ir Palangos miesto sąsajos. Tai ypač aktualu, plėtojant santykį tarp Palangos ir miesto-partnerio Prancūzijoje – Saint Gilles Croix de Vie (kurortas Luaros regione prie Atlanto vandenyno). Vakaras prasidės nuo OLDMAN šefo specialiai paruoštų prancūziškų užkandžių degustacijos. Numatomas garbių svečių dalyvavimas: Prancūzijos ambasados, Prancūzų instituto, Palangos miesto savivaldybės atstovai. Sveikinimo žodžius palydės Pajūrio regiono moksleivių atliekamos prancūziškos dainos bei profesionalios atlikėjos (televizijos žiūrovams gerai pažįstamos iš dalyvavimo Eurovizijoje) VILIJOS koncertas. Svarbus šventės akcentas – frankofonišką kultūrą puoselėjusių grafų Tiškevičių prancūziškai rašytų laiškų skaitymas. Taip bus pažymėtas Tiškevičių giminės įsitvirtinimas Palangoje prieš du šimtus metų (1824 m.) bei grafų bendrystė su Palangos Birutės parko kūrėju prancūzų peizažistu Eduardu Andrė. Renginį apvainikuos nuotaikingas filmas iš SCANORAMOS VASARA IR PASAULIO KINAS PARKE 2024 repertuaro. Žiūrovai kviečiami pasinerti į absurdo komedijos „DAAAAALI!“ (2023 m.) pasaulį.

Ši diena – puiki proga ne tik palepinti gomurį prancūziškais skoniais, pasiklausyti prancūziškos muzikos ar pasinerti į refleksijas filmo metu, bet ir sutikti bendraminčių, o galbūt – ir pabendrauti prancūziškai! Šią vasarą Lietuvą ir Prancūziją tesuvienija skonis, menas ir – jūra.

Renginys atviras visiems.

Renginys NEMOKAMAS.

Aprangos kodas – Prancūzijos vėliavos spalvos: mėlyna, balta, raudona.

Šiemet kartu su partneriais paruošėme štai tokią nuostabią PROGRAMĄ:
17.30 val. Svečių sutikimas / Verre d’accueil et l’ouverture de la soirée.
18.00 val. Sveikinimo žodis: Palangos miesto savivaldybė ir Prancūzijos ambasada / Mot de bienvenue : Municipalité de la ville de Palanga et Ambassade de France en Lituanie.
18.15 val. Jaunųjų atlikėjų frankofoniškas koncertas: Jogailė Vainutytė, Gintare Andrijauskaitė, Stela Urbonaitė, Dominyka Mauliūtė, Milda Kadgytė / Concert francophone des élèves.
18.45 val. Reveransas grafams Tiškevičiams: Klubas PONTAS skaito grafų laiškus / Révérence aux comtes Tiškevits : le Club PONTAS lit les lettres des comtes.
19.00 val. Koncertuoja VILIJA / Concert de chanteur professionnel.
20.00 val. Prancūziško filmo seansas / Un film français
DAAAAALI!
Rež. Quentin Dupieux 1 val. 17 min. | Absurdo komedija | N-13 2023: Prancūzija
Rėmėjai:
Palangos miesto savivaldybė
Prancūzų institutas Lietuvoje
Partenaires :
Municipalité de la ville de Palanga
Institut français de Lituanie
Partneriai:
OLDMAN Palanga
Europos šalių kino forumas SCANORAMA
Prike

Data

2024-07-14
Expired!

Laikas

17:30

Vieta

Oldman
Jūratės g. 2A, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.