Knygos apie Lietuvos partizanų pasiuntinį Vakarus pristatymas

𝐋𝐢𝐞𝐩𝐨𝐬 𝟒 𝐝. 𝟏𝟔 𝐯𝐚𝐥. 𝐒̌𝐕𝐄𝐍𝐓𝐎𝐒𝐈𝐎𝐒 𝐁𝐈𝐁𝐋𝐈𝐎𝐓𝐄𝐊𝐎𝐉𝐄 knygos sudarytoja 𝐑𝐢𝐭𝐚 𝐏𝐚𝐮𝐥𝐢𝐮𝐤𝐚𝐢𝐭𝐢𝐞𝐧𝐞̇ pristatys knygą „Kazimieras Pyplys-Mažytis. Lietuvos partizanų pasiuntinys į Vakarus“.
2023 metais išleista 𝐤𝐧𝐲𝐠𝐚 𝐬𝐤𝐢𝐫𝐭𝐚 𝐳̌𝐲𝐦𝐚𝐮𝐬 𝐥𝐚𝐢𝐬𝐯𝐞̇𝐬 𝐤𝐨𝐯𝐨𝐭𝐨𝐣𝐨, 𝐯𝐢𝐞𝐧𝐨 𝐢𝐬̌ 𝐚𝐬̌𝐭𝐮𝐨𝐧𝐢𝐮̨ 𝐋𝐢𝐞𝐭𝐮𝐯𝐨𝐬 𝐥𝐚𝐢𝐬𝐯𝐞̇𝐬 𝐤𝐨𝐯𝐨𝐬 𝐤𝐚𝐫𝐳̌𝐲𝐠𝐢𝐮̨ 𝐊𝐚𝐳𝐢𝐦𝐢𝐞𝐫𝐨 𝐏𝐲𝐩𝐥𝐢𝐨-𝐌𝐚𝐳̌𝐲𝐜̌𝐢𝐨 𝐢𝐫 𝐣𝐨 𝐛𝐞𝐧𝐝𝐫𝐚𝐳̌𝐲𝐠𝐢𝐮̨ 𝐚𝐭𝐦𝐢𝐧𝐢𝐦𝐮𝐢. Pietų Lietuvos srities (Tauro ir Dainavos apygardų) partizanai 1947 m. gegužę ir gruodį suorganizavo du žymiausius diplomatinius žygius į Vakarus, o vėliau visi trys pasiuntiniai Juozas Lukša-Daumantas, Jurgis Krikščiūnas-Rimvydas ir Kazimieras Pyplys-Mažytis buvo apdovanoti aukščiausiu koviniu partizanų žymeniu.
Knygoje rasite įvairių istorinių dokumentų ištraukų, laisvės kovos dalyvių prisiminimų fragmentų, istorikų, publicistų tyrinėjimų ir partizanų artimųjų išsaugotos medžiagos. Iš viso remtasi daugiau negu šimtu šaltinių. Pateikti duomenys saugomi Lietuvos archyvuose, muziejuose, asmeninėse kolekcijose. Knyga gausiai iliustruota archyvinėmis ir ekspedicijose darytomis nuotraukomis.

Data

2024-07-04
Expired!

Laikas

16:00

Tipas

Nemokama

Vieta

Šventosios biblioteka
Šventosios g. 1 (Šventoji)
Kategorija

Komentarai uždrausti.