Klasikinis baletas „Gulbių ežeras“

Pasinerkite į nuostabų ir užburiantį klasikinio baleto „Gulbių ežeras“ pasaulį!

Sukurtas beveik prieš 150 metų, „Gulbių ežeras“ tapo aukščiausio lygio klasikinio baleto sinonimu ir yra vienas populiariausių baletų viso pasaulio teatrų repertuaruose. Keturių aktų ir keturių scenų baletas – tai senovinė vokiečių legenda, pasakojanti apie princesę Odetą, piktojo burtininko paverstą gulbe.

Šių metų lapkričio mėnesį savą šio baleto interpretaciją Lietuvoje pristatys Europoje puikiai žinoma trupė „Sofia Festival Ballet“, kuri jau daugybę metų džiugina viso pasaulio žiūrovus ištobulinta klasikinio šokio technika ir išpuoselėta choreografija. Šią šokio trupę sudaro geriausi Ispanijos, Bulgarijos, Norvegijos, Makedonijos, Japonijos ir kitų šalių Nacionalinių operos ir baleto teatrų šokėjai.

Romantiška, švelni ir poetiška baleto „Gulbių ežeras“ meilės istorija prasideda, kai gimtadienį švenčiantis princas Zygfrydas, motinos spaudžiamas vesti, pamato ežero link skrendančias gulbes ir bėga paskui jas rankoje laikydamas arbaletą. Išlipusios į krantą, gulbės virsta merginomis. Gulbių princesės grožio pakerėtas Zygfrydas nuleidžia ginklą ir Odeta jam papasakoja, kad paukščiais merginas pavertė piktasis burtininkas Rotbaras, o jo kerus gali išsklaidyti tik ištikimos meilės jėga. Princas prisiekia Odetai amžiną meilę. Deja, išlaikyti duotą priesaiką ne taip lengva: pilyje surengtoje puotoje išvydęs piktojo burtininko dukterį Odiliją, kaip du vandens lašai panašią į Odetą, princas neatsilaiko ir pasiduoda viliokės kerams. Zygfrydui prisiekus meilę Odilijai, Rotbaras triumfuoja – princas sulaužo Odetai duotą pažadą ir tai reiškia, kad jo burtai visagaliai, o amžinos meilės nėra. Suvokęs, ką padarė, Zygfrydas bėga prie ežero ir meldžia Odetos atleidimo. Mylimuosius bando išskirti Rotbaro atsiųstos juodosios gulbės, tačiau meilė suteikia Zygfrydui jėgų įveikti piktąjį burtininką. Blogis nugalėtas, laimingų Odetos ir Zygfrydo laukia gyvenimas, meilė ir laimė.

Klasikinis baletas „Gulbių ežeras“ –  lapkričio 12 d. Alytaus kultūros centre, 13 d.  – koncertų salėje „Compensa“ Vilniuje, lapkričio 14 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje, 15 d., penktadienį Palangos koncertų salėje ir lapkričio 16 d., šeštadienį – Šiaulių arenoje.

Data

2024-11-15

Laikas

19:00

More Info

Read More

Vieta

Palangos koncertų salė
Vytauto g. 43, Palanga
Website
http://www.palangosks.lt
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.