Baltoji vila

Patogiam Jūsų poilsiui vila „Baltoji“ siūlo apsistoti dviviečiuose, triviečiuose, keturviečiuose ir penkiaviečiuose numeriuose arba apartamentuose.

Visi kambariai yra su personaliniais privalumais.

Prie namo yra didelis kiemas kuriame galima jaukiai pasėdėti draugų kompanijoje bei išsikepti kepsnių. Kieme yra vietos ir automobilių parkavimui.

 

Iš istorijos puslapių

Vila „Baltoji“ pastatyta 1900–1914 m. Tai viena iš nedaugelio kurorto mūrinių vilų. Po grafo Juozapo Tiškevičiaus mirties (1891 m.) pastatą paveldėjo dukra grafaitė Marija Tiškevičiūtė.

Nuo 1938 m. vila priklausė Lietuvos Respublikos visuomenės ir valstybės veikėjui, advokatui Vladui Stašinskui (1874–1944). XX a. 4 dešimtmetyje kasmet keturioms savaitėms sezono metu su šeima apsistodavo pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. Į Palangą kartu su Prezidentu atvažiuodavo ir nuolatiniai prezidentūros tarnautojai. Vasaros metu ši vila tapdavo Lietuvos Prezidento vasaros rezidencija.

Tarpukario Lietuvoje ši vila, esanti Birutės alėjos ir J. Basanavičiaus gatvės sankirtoje, buvo išskirtinė Palangos kurorto vieta. Vasarą čia atvykdavo svarbiausieji politikos ir kultūros elito atstovai. Sovietmečiu vilos fasadai buvo stipriai apgadinti, pakeistas vidaus planavimas. 2006 m. pastatui suteiktas regioninės reikšmės nekilnojamosios kultūros vertybės statusas.

„Atrask senąsias Palangos vilas“ – www.palangatic.lt/lankytinos-vietos/marsrutas-atrask-senasias-palangos-vilas